رشته حسابداری

رشته حسابداری یکی از رشته های پر طرفدار در بین دانش آموزان است. معمولا افرادی که توانایی بالایی در ریاضیات، حساب و کتاب و آمار دارند به  حسابداری روی می آورند. والدین و آشنایان نیز این افراد را تشویق به تحصیل در این رشته می کنند. حسابداری یک علم نوین و بروز در دنیاست و هر روز اطلاعات جدیدی به این رشته اضافه میشود. پس دانش آموخته این رشته باید خود را با علم روز دنیا همگام نگاه دارد. در این مقاله به بررسی کامل این رشته خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

معرفی رشته حسابداری

حسابداری رشته ای با اصل و نسب و ریشه دار است. تقریبا از زمانی که بشر شمردن را یاد گرفت داشتن حساب و محاسبه آن نیز با آن همراه بود. حسابداری یک رشته خدماتی است. در این رشته حسابدار با توجه به دانش و با بهره گیری از امکانات به ارائه خدمات مالی میپردازد. حسابداری در واقع در پاسخ به نیاز انسان ها برای جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مالی شکل گرفت. این رشته بر خلاف رشته های علوم انسانی که اکثرا تئوری است بیشتر بر بخش عملی تمرکز دارد.

 

گرایش های حسابداری در دانشگاه

شما پس از کسب مدرک کارشناسی حسابداری میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد گرایش مد نظر خود را انتخاب کنید. حسابداری خود نیز یکی از این گرایشات است که تمرکزش بر تهیه گزارشات مالی، جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات اقتصادی است. حسابرسی نیز یکی دیگر از گرایشات است که به نظارت بر کار حسابدارن میپردازد. حسابداری مدیریت گرایش بعدی است. این رشته برای بالاتر رفتن و افزایش توانمندی مدیران مطرح شده است. حسابداری عمومی نیز از گرایشات کارشناسی ارشد است. هدف اصلی از ایجاد آن تربیت نیروهای انسانی آموزش دیده برای فعالیت در بخش‌های عمومی دولتی و یا سطوح کلان فضای اقتصادی جامعه می باشد.

 

بازار شغلی رشته حسابداری

اغلب داشنجویان رشته حسابداری بعد از پایان تحصیل خود نسبت به گرایشی که دارند مشغول به کار میشوند. مسلما هر چقدر که توانایی فرد دانش آموخته بیشتر باشد شانس بیشتری برای جذب در بازار کار دارد. حسابداری مالی، حسابداری صنعتی، حسابداری دولتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری بیمه و حسابداری بانک از جمله فعالیت هایی هستند که حسابداران می توانند در آن مشغول به کار شوند. تحصیل کرده های علم حسابرسی نیز هم به صورت ثابت داخل یک شرکت و هم به صورت آزاد بر کار حسابداران نظارت کنند.

 

هنرستان دخترانه غیردولتی نخبگان و حسابداری

هنرستان غیردولتی نخبگان با سابقه بیش از دو دهه با افتخار اقدام به تدریس رشته حسابداری در مقطع دبیرستان میکند. اساتید با تجربه و دلسوز مجموعه ما همواره در تلاشند تا با بهره گیری از روش های نوین آموزشی دانش آموزان علاقه مند به حسابداری کنند. محیط پویا و آرام هنرستان غیر دولتی نخبگان آماده برای علاقه مندان حوزه حسابداری است. با توجه به بازار کار خوب حسابداری نخبگان تلاش میکند تا نخبه های خود را آماده برای ورود به دانشگاه کند

فهرست