هنرستان دخترانه رشته فتوگرافیک

هنرستان دخترانه ای که رشته فتوگرافیک را تدریس کند بی شک بسیار است. مسئله ما کیفیت آموزشی آنهاست امروز میخواهیم کمی درباره فتوگرافیک و هنرستان نخبگان صحبت کنیم. رشته فتوگرافیک یکی رشته هایی است که ارتباط مستقیمی با عکاسی دارد. در واقع بیشترین مهارت دانش آموخته رشته فتوگرافیک در عکاسی است. اگر به این موضوع علاقه دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

رشته فتوگرافیک چیست؟

فتوگرافیک یعنی تلفیق هنر و عکاسی. این رشته پلی میان عکاسی و گرافیک است. بسیاری این رشته را با گرافیک اشتباه میگیرند که صراحتا به شما میگوییم چنین چیزی نیست. بیشتر از نصف دانش فتوگرافیک را عکاسی تشکیل میدهد. هنرستان دخترانه نخبگان رشته فتوگرافیک را تدریس میکند. آینده شغلی فتوگرافیک را می توان در تبلیغات، طراحی پوستر و دیگر فعالیت های گرافیکی که با عکاسی مرتبط هستند دانست.

در فتوگرافیک چه چیزی یاد میگیریم؟

آشنایی با با طراحی، تصویرسازی، طراحی حروف، صفحه آرایی، طراحی انواع پوستر، بروشور، طراحی جلد کتاب و مجلات، انواع چاپ دستی، استفاده از مداد رنگی، گواش، آبرنگ، اصول عکاسی و ترکیب رنگی از جمله مواردی است که در رشته فتوگرافیک می آموزیم. همچنین تکنیک های برای بهتر شدن مهارت شما در این رشته وجود دارد که آموختن آنها نیز از ملزومات است.  تکنیک هایی مثل عکاسی، نقاشی و روشهای مختلف چاپ، تکنیکهای مختلف طراحی مثل قلم و مرکب، استفاده از مداد رنگی و غیره. البته که اگر هنرستان دخترانه نخبگان را برای رشته فتوگرافیک انتخاب کردید نگران مسائل آموزشی نباشید.

در فتوگرافیک نیاز به آموختن شیمی و ریاضی است؟

در طول سه سال تحصیل شما 2 واحد ریاضی یک و دو را باید بگذرانید. همچنین یک واحد درس شیمی که در سال دوم تحصیل برایتان اخذ می شود.  در سال سوم دیگر ریاضی نخواهید داشت. به طور کلی دانش آموز رشته فتوگرافیک باید ذهن خوبی برای حل مسائل و معادلات ریاضی داشته باشد. داشتن دستان سالم برای انجام کار های ظریف هنری و چشمان بینا برای این رشته نیز از واجبات است. البته درس های عمومی را فراموش نکنید آنها نیز در برنامه تحصیلی 3 ساله حضور دارند.

بازار کار رشته فتوگرافیگ

در مقاله ای دیگر به همین نام مفصل بازار کار این رشته را بررسی کردیم. اگر علاقه مند هستید حتما آن مقاله را نیز مطالعه کنید. به طور کلی دانش آموختگان رشته فتوگرافیک می توانند در مشاغلی مثل آرم سازی و پوسترسازی، اجرای انواع صفحه آرایی، آموزش هنر، طراحی و تصویرسازی برای عنوان ادبی، داستان، سیاسی، اجتماعی و مانند آن، تبلیغات و نیز امور گرافیکی در شرکت های خصوصی فعالیت کنند. همچنین برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با هنرستان دخترانه نخبگان، درباره رشته فتوگرافیک تماس حاصل فرمایید.

رشته فتوگرافیک و هنرستان نخبگان

هنرستان دخترانه نخبگان، در رشته فتوگرافیک آماده ثبت نام شما عزیزان میباشد. نخبگان واقع در منطقه هفت تهران در خیابان سهرودی با بیش از دو دهه فعالیت در رشته های مختلف هنری تنها هنرستان غیر انتفاعی در این منطقه است. نخبگان با استفاده از اساتید مجرب و دلسوز سعی بر این داشته تا محیطی آرام و گرم را برای دانش آموزان به ارمغان آورد. برگزاری اردو های مختلف ورزشی، علمی، تفریحی از دیگر فعالیت های نخبگان است که به فرایند آموزش کمک فراوانی خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست