هنرستان دخترانه منطقه 7، نخبگان تنها هنرستان غیردولتی واقع در این منطقه تهران میباشد. این هنرستان با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در زمینه رشته های هنری مختلف در خیابان سهرودی واقع است. این هنرستان در زمان فعالیت خود توانسته افتخاراتی مهم در امتحانات علمی و عملی و مسابقات ورزشی در سطح منطقه و کشور کسب نماید. کسب رتبه های برتر در آزمون های پیشرفت تحصیلی از دیگر افتخارات نخبگان است.

رشته های هنرستان نخبگان

هنرستان نخبگان در سه رشته حسابداری، فتوگرافیک و طراحی دوخت فعالیت میکند. این هنرستان با بهره گیری از اساتید مجرب و دلسوز سعی بر این داشته که محیطی آرام و دلپذیر را برای دانش آموختگان خود فراهم سازد. وجود اردوهای تفریحی و آموزشی هنرستان نخبگان سبب شده سطح کیفی یادگیری دانش آموزان بالاتر رود. چنین ویژگی هایی است که نخبگان را از دیگر هنرستان های دخترانه منطقه 7 متمایز ساخته است.

آشنایی با رشته طراحی دوخت

طراحی لباس، یک کار هنری محسوب میشود. این کار نقش بسیار مهمی در فرایند تولید پوشاک ایفا میکند. چرا که طراحی باید چشم نواز، مناسب و کاربردی باشد. هدف این رشته آموزش افرادی است که بتواند با در نظر گرفتن اصول طراحی نیاز طراحی الگو، برش و دوخت را به کمک ماشین آلات مختلف برطرف سازد. علاقه به مد و لباس، خلاقیت، مهارت جستوجو، روحیه رقابتی، مهارت ارتباطی و قدرت تحلیل از پیش نیاز های این رشته می باشد. این رشته در هنرستان دخترانه منطقه 7 نخبگان تدریس میشود.

آشنایی با رشته حسابداری

دیگر رشته موجود در هنرستان دخترانه منطقه 7 نخبگان، حسابداری است. حسابداری یک سیستم منظم است که در آن جمع‌آوری طبقه‌بندی ثبت اطلاعات، تهیه گزارش‌های مالی و صورت حساب های حسابداری در شکل های مختلف انجام می گیرد. سازمان های مختلف نظیر بانک ها و … از این اطلاعات استفاده میکنند. حسابدار میتواند با فعالیت خود به اقتصاد سازمان کمک کند. مهم است که حسابدار با علم روز حسابداری آشنا باشد و از آن عقب نیوفتد.

آشنایی با رشته فتوگرافیک در هنرستان دخترانه منطقه 7

فتوگرافیک یعنی تلفیق هنر و عکاسی. توجه داشته باشید که این رشته با گرافیک تفاوت های بسیاری دارد. گرافیک شامل شاخه های بیشتری نظیر طراحی و تصویر سازی و … است در حالی که تمرکز فتوگرافیک بر عکاسی می باشد. این رشته میتواند در خدمت گروه های بزرگ صنعتی و یا غیر صنعتی قرار گیرد. این رشته به واسطه ارتباط عمیق خود با عکاسی میبایست با تکنولوژی روز دنیا مطابقت داشته باشد. حوزه تبلیغات نیز مسیری است که دانش آموختگان فتوگرافیک می توانند از دانش خود در آن استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با این رشته مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

رشته ی فتوگرافیک صفر تا صد

رتبه های برتر هنرستان دخترانه منطقه 7 نخبگان

از افتخارات هنرستان نخبگان رتبه های برتر در کنکور سراسری سال تحصیلی 99_98 می باشد. خانم تینا بالا خان زاده توانست با کسب رتبه 900 کنکور سراسری در رشته معماری دانشگاه شریعتی مشغول به تحصیل شود. خانم سحر سلیمی نیز با کسب رتبه 1200 کنکور در همین رشته و در دانشگاه شریعتی مشغول به تحصیل شد. خانم پرنیا صفری با کسب رتبه 1400 کنکور در دانشگاه شریعتی اما در رشته حسابداری به تحصیل پرداخت. این موارد تنها گوشه ای از افتخارات هنرستان دخترانه منطقه هفت نخبگان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست